Search
Close this search box.

Na Hodonínsku zadrželi zfetovaného řidiče, který už měl dávno sedět v base

Dubňanští policisté přistihli za volantem osobního vozidla šestatřicetiletého muže, který přitom měl sedět úplně někde jinde. Při orientačním testu na přítomnost drog u něj policisté zjistili pozitivní hodnotu na amfetamin. Na výzvu policisté se ale bezdůvodně odmítl podrobit lékařskému vyšetření s odběrem krve nebo moči. Dále pak vyšlo najevo, že ani není držitelem řidičského oprávnění a za v minulosti spáchanou trestnou činnost by vlastně ani neměl být na svobodě. Po tomto muži bylo vyhlášeno celostátní pátrání, protože i přes obdrženou výzvu od března 2018 nenastoupil k výkonu trestu do věznice. Tím se navíc dopustil trestného činu Maření výkonu úředního rozhodnutí a mohl by být k dalším dvěma letům odnětí svobody.

Pozornosti policistů však neunikla ani majitelka zmiňovaného vozidla, která rovněž porušila zákon tím, že jako provozovatelka vozidla zapůjčila a svěřila auto muži, o němž se předem řádně nepřesvědčila, že je způsobilý řídit motorové vozidlo a je držitelem platného řidičského oprávnění. Policisté její jednání zdokumentují a pro podezření z přestupku předají k dalšímu projednání správnímu orgánu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient