Search
Close this search box.

Na Havlíčkobrodsku usedla za volant opilá řidička, nadýchala přes dvě promile

Policisté z obvodního oddělení ve Světlé nad Sázavou zastavili v sobotu 15. září kolem deváté hodiny večer na ulici Heroldovo nábřeží v Ledči nad Sázavou osobní automobil Renault Clio. Řidičkou vozidla byla jednačtyřicetiletá žena z Havlíčkobrodska.

V rámci silniční kontroly policisté u řidičky provedli odborné měření na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, které bylo pozitivní. Naměřená hodnota činila 2,38 promile alkoholu. Také opakovaná dechová zkouška byla pozitivní a žena při ní nadýchala 2,39 promile. Policisté jí na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za takový trestný čin je možno uložit trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient