Search
Close this search box.

Na dřevorubecké závody dorazilo několik tisíc lidí

Na jihlavském letním kině o víkendu změřili své síly ti nejlepší dřevorubci z Evropy. Jihlava již po sedmé hostila jeden ze závodů seriálu Eurojack – evropského mistrovství dřevorubeckých sportů. Adrenalinovou podívanou opět tradičně doplnil festival malých pivovarů Jihlavské pivní pábení a v sobotu večer také hudební festival Pilník.

„Na jihlavském amfiteátru se letos rozezněla hned dvakrát švýcarská hymna. První se ve finálovém kole mezi muži umístil Christophe Geissler a první místo mezi třemi finálovými ženami obhájila Yolanda Hagmann,“ přiblížila Katarína Ruschková, vedoucí odboru životního prostředí, který závod spolupořádá.

Celkově se zúčastnilo 48 soutěžících, z toho 10 odvážných žen a 13 domácích reprezentantů. Mezi finálové závodníky z Rakouska, Německa či Švýcarska se probojovali také tři čeští šampioni a nejlepší český dřevorubec David Síla dokázal opět obhájit třetí místo, stejně jako v minulém roce.

Do finále se dostal také Radek Šerý z Pávova, který se umístil na 12. místě. Dalším jihlavským finalistou byl Josef Pavlíček jr., ten se umístil na 16. místě.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient