Search
Close this search box.

Na Domažlicku došlo ke dvěma dopravním nehodám. Hlavními aktérkami byly srny

Ke dvěma téměř totožným dopravním nehodám došlo dne 26. června 2018 v časných ranních (nebo spíše nočních) hodinách. U obou figurovala lesní zvěř. Krátce po půlnoci, v 00:30 hodin na silnici mezi obcemi Meclov a křižovatkou na Ohnišťovice řídil řidič osobní vozidlo tovární značky Mercedes. Muž nedokázal zabránit střetu se srnou, která mu náhle vběhla do jízdní dráhy. Na místě dopravní nehody policisté uhynulou zvěř objevili a lesní hospodář si zvíře zajistil. Stejný scénář měla dopravní nehoda mezi obcemi Černá Řeka a Klenčí pod Čerchovem o dvě a půl hodiny později. Zde řídil v 03:05 hodin řidič vozidlo tovární značky BMW a také mu do jízdní dráhy vběhla z pravé strany náhle srna. Došlo ke střetu, v tomto případě srna nalezena nebyla. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 4 tisíce korun. V obou případech nedošlo ke zranění osob a rovněž u obou řidičů dopravní policisté vyloučili požití alkoholických nápojů před jízdou.

Při srážce se zvěří vzniká škoda jejímu majiteli, který je většinou místní myslivecké sdružení. Proto zde platí povinnost oznámit dopravní nehodu policii. A to i v případě, že zvěř z místa utekla. Policisté upozo řidiče, kteří by si usmrcené zvíře chtěli ponechat, že jejich jednání bude kvalifikováno jako trestný čin pytláctví, za který hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient