Na Dni Integrovaného záchranného systému si hasiči převzali deset zásahových cisteren

Den Integrovaného záchranného systému, který se konal v neděli 23. září na Výstavišti Praha, představil návštěvníkům v bohatém programu jednotlivé složky zapojené do systému. A byl i příležitostí ke slavnostnímu předání deseti zásahových cisteren v ceně bezmála sto milionů korun od města Hasičskému záchrannému sboru hl. m. Prahy.

Deset nových cisteren přispěje pražským profesionálním hasičům ke zlepšení technického vybavení a pomůže při zvládání jejich náročné práce. „Pro ochranu života a zdraví obyvatel Prahy i jejich návštěvníků vynakládají muži a ženy Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy vždy maximum. Prokazují odvahu, jsou odborníci, ale pokud je to na místě, neztrácí ze zřetele ani lidský rozměr na podporu postižených či ohrožených. Proto mají kromě mé podpory také trvalou oporu ze strany dalších vedoucích činitelů metropole a pražského magistrátu. Nové cisterny, které jsme jim dnes slavnostně předali, jsou toho dokladem,“ uvedl Libor Hadrava, radní hlavního města Prahy pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality.

Pomoc města ocenil při předání vozidel i ředitel pražských hasičů Roman Hlinovský: „To, co můžete vidět, nejsou jenom auta, ale něco, co se zatím v historii hasičských sborů nikdy nikomu nepodařilo. A to pořídit tolik techniky v jednom jediném roce. Nám se to povedlo i díky tomu, že už tři roky intenzivně spolupracujeme s městem, které si uvědomuje, že je zde například hodně obyvatel, složitá dopravní situace, spousta výškových budov, riziko povodní, a v důsledku toho mnoho aspektů, jak a proč je důležité Prahu chránit.“

„Za své funkční období jsem se mnohokrát přesvědčil, že před nasazením a profesionalitou pražských hasičů nelze než smeknout. V několika případech jsem se s nimi účastnil řady událostí osobně, ať již v případě výrazně rizikových požárů, u vážných dopravních nehod, nebo při ohrožení občanů přírodními živly a následné likvidaci škod, proto je naše podpora tak důležitá,“ dodal radní Hadrava.

I přes nepřízeň počasí se Den Integrovaného záchranného systému (IZS) těšil hojné účasti návštěvníků, mezi nimiž převládaly rodiny s dětmi. Organizátoři pro ně připravili bohatý program s množstvím ukázek záchranné moderní i historické techniky a činnosti jednotek IZS. Vedle hasičů, zdravotnické záchranné služby, policie a městských strážníků, měly na akci své zástupce rovněž armáda, vězeňská služba, Správa služeb hl. m. Prahy, celní správa nebo speleologická záchranná služba.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.