Na Design Weeku předal primátor Plzně ceny za studentský design

Na slavnostním večeru, jenž v pátek 16. listopadu zahájil prodejní přehlídku třetího ročníku festivalu Plzeň Design Week 2018 v DEPO2015, se předávala ocenění za studentský design. Národní cenu si odnesla Markéta Oličová z Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem za hmatové písmo a piktogramy Tactus Type. Uděleno bylo mnoho dalších cen, mimo jiné dvanáct studentů získalo ocenění Dobrý studentský design 2018. Tyto ceny jim předával primátor města Plzně Martin Baxa.

Do letošního ročníku se přihlásilo 91 autorů s 95 pracemi z osmi univerzit a osm vyšších odborných škol a středních odborných škol. Jejich práce hodnotily tři nezávislé poroty: vysokoškolská, středoškolská a národní, která byla složena z kurátorů muzeí, nezávislých expertů a nejlepších profesionálních designérů ČR. Podrobné výsledky soutěže lze nalézt na: www.studentskydesign.cz

Festival Plzeň Design Week 2018 se konal od 12. do 18. listopadu. V DEPO2015, ale i na jiných místech, se uskutečnila řada workshopů, přednášek, diskuzí i vycházek s architektem po detailech veřejného prostoru a architektury a další akce. Hlavní prodejní přehlídka se konala v DEPO2015 od 16. do 18. listopadu.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient