Search
Close this search box.

Na dálnici D8 si mohli řidiči vyzkoušet pocity při převrácení kamionu

Ve čtvrtek 30. srpna 2018 se na 78. km dálnice D8 uskutečnil již 8. ročník dopravně preventivní akce „DEN PRO KAMIONY“, kterou společně pořádaly Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje, krajské pracoviště BESIP Ministerstva dopravy ČR a Odbor dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Cílem této preventivní akce bylo zejména upozornit řidiče kamionové a autobusové dopravy na důležitost poutání bezpečnostními pásy. Spousta řidičů kamionů poutání bezpečnostními pásy stále silně podceňuje a mylně se domnívá, že ve velkých vozech je zapnutý bezpečnostní pás naprostou zbytečností.

K vyvrácení tohoto mýtu byly na místě k dispozici dva simulátory – „simulátor nárazu“, kde si řidiči mohli ověřit, jaké síly působí na jejich tělo i při nárazu v malých rychlostech, a otočný simulátor kamionu, který byl poskytnut německým DVR – German Road Safety Council. O simulátor, ve kterém mohli zájemci zažít pocity při převrácení vozidla, byl stejně jako v minulých letech velký zájem.

K dispozici byly také speciální brýle simulující 1,5 promile alkoholu v krvi a únavu po probdělé noci. Na místě byli také záchranáři, pod jejichž dohledem si řidiči mohli vyzkoušet poskytnutí první pomoci.

Důležitost poutání rozebíral na místě s řidiči kamionů pracovník BESIP, řidičům se věnovali policisté z dálničního oddělení Policie ČR Řehlovice. Nejen s policisty, ale i s odborníky dalších zúčastněných subjektů mohli řidiči diskutovat otázky týkající se mj. např. předpisů pro nákladní dopravu, přepravu nebezpečných nákladů apod.

Během akce policisté zastavili celkem 132 vozidel, z nichž bylo 88 nákladních a 10 autobusů. Nezapnuté bezpečnostní pásy zaznamenali policisté u třetiny osádek, velké množství řidičů mělo na čelním skle věci, které bránily ve výhledu, a v kabině volně položené předměty, které by je v případě nehody mohly ohrozit. Policisté udělili 2 pokuty – jednu za přetížené vozidlo a jednu za překročení počtu osob ve vozidle.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient