Search
Close this search box.

Na ČEZ stadion zavítají hokejisté Vsetína, zápas odvysílá Česká televize

Kladno pokračuje na vítězné vlně a po šesti vítězstvích bude chtít svoji sérii ještě prodloužit! A možnost bude mít už v pondělí, kdy na ČEZ stadion zavítá Vsetín. Do sestavy Rytířů se opět vrací útočník Tomáš Plekanec a utkání bude živě vysílat kanál ČT Sport. Ovšem pozor! Zápas startuje netradičně už v 17:15.

Tomáš Plekanec si po dvou zápasech za Kladno odskočil do extraligové Komety Brno, kam má vyřízené střídavé starty, a i v nejvyšší soutěži se uvedl výborně! V prvním utkání zapsal gól a asistenci, přesto jihomoravskému celku nepomohl k vítězství. Zatímco v extralize však bude od pondělí až do 18. prosince probíhat reprezentační přestávka, Chance liga pojede dál! A tak hlásí Tomáš Plekanec návrat do kladenského dresu. Ve dvou utkáních za Rytíře zatím Plekanec posbíral jeden bod (1+0) za krásnou trefu. Zapsal ale také vysoký průměrný icetime 22 minut a 26 vteřin za zápas a rovněž naprosto fenomenální úspěšnost 73,33 % vyhraných vhazování. Kladenští fanoušci se zkrátka mají opět na co těšit!

I během Plekancovy nepřítomnosti si ale Kladno vedlo velmi dobře. Po výhrách 4:2 nad Litoměřicemi a 3:1 nad Frýdkem-Místkem dokázalo natáhnout svoji vítěznou sérii na šestizápasovou! Proti Porubě se dostali Rytíři do vedení ještě v první části díky Danielu Kružíkovi a v prostředním dějství zásluhou Šimona Jelínka navýšili. Když pak soupeř snížil, vše směřovalo k dramatickému závěru, to ale nepřipustil Jelínek! Nastartoval rychlou akci, vyměnil si puk s Patrikem Machačem a podruhé v utkání rozvlnil síť. Kladeňáci tak zvítězili 3:1 a na druhé příčce se přiblížili první Jihlavě na rozdíl tří bodů! Před třetím Prostějovem pak má Kladno dvoubodový náskok.

Vsetín se v aktuální sezoně zařadil mezi nejlepší mužstva a svojí ofenzivní silou se prodral na páté místo tabulky! Momentálně se Valaši dokázali zvednout po dvou porážkách a v posledním kole zvítězili. Na ledě českobudějovického Motoru to bylo drama až do posledních vteřin, nakonec ale Vsetín ztratil 1:2. V Prostějově pak Valaši prohráli 2:4, doma s Kadaní už ale dokázali vyhrát! Ve vyhroceném zápase, v němž bylo uděleno celkem šest vyšších trestů, zvítězili domácí 5:2. Kvůli vyšším trestům nebudou moci Valaši v pondělí proti Kladnu využít služby útočníka Jiřího Karafiáta a obránce Tomáše Frola. První jmenovaný obdržel trest ve hře, což znamená automatickou stopku na další utkání, a Frolo už podruhé v sezoně odpykával trest na 5 minut a do konce utkání. Druhý tento trest znamená rovněž stopku na jeden zápas.

Na páté místo tabulky vynesla v této sezoně Vsetín hlavně dobrá ofenziva! Valaši nastříleli už 106 branek, což je druhá nejvyšší porce mezi všemi týmy! Když se k tomu přidá nejlepší přesilovka v lize (22,63 %), dělá to ze Vsetína jeden z nejnebezpečnějších týmů. Vysoká produktivita celého týmu se přitom pochopitelně podepisuje i na individuálním bodování hráčů! Luboš Rob (20+19) je jak nejlepším střelcem soutěže, tak vůbec nejproduktivnějším hráčem. Do TOP 10 bodování se vejdou ještě Antonín Pechanec (13+24) a Vít Jonák (15+17). Mezi beky pak zase vyčnívá Ondřej Slováček (5+18), který je druhým nejproduktivnějším obráncem. Příliš dobrými čísly se však nemůžou chlubit vsetínští brankáři. Jan Šelepněv, který chytá častěji, má úspěšnost jen 89,32 %. O něco lépe je na tom David Gába (90,83 %).

Utkání 33. kola Chance ligy Rytíři Kladno – VHK ROBE Vsetín se odehraje v pondělí 10. prosince od 17:15 na kladenském ČEZ stadionu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient