Search
Close this search box.

Na Bruntálsku probíhá akce „Zebra se za Tebe nerozhlédne“

V tomto týdnu již tradičně probíhá také na Bruntálsku celorepubliková dopravně preventivní akce „Zebra se za Tebe nerozhlédne“. V ranních a odpoledních hodinách na vybraných přechodech okresu Bruntál, zejména v blízkosti základních a mateřských škol a na frekventovaných silnicích, dopravní a pořádkoví policisté kontrolují dodržování pravidel silničního provozu a to hlavně se zaměřením na přecházení pozemních komunikací.

Dnes ráno strážníci v Bruntále na ulici Dukelská u přechodů pro chodce dohlíželi především na nejzranitelnější skupinu, kterou jsou děti a mládež. Cílem této akce je pozitivní ovlivňování chodců a odbourání mýtu o absolutní přednosti na přechodech pro chodce. Děti se poučily, některým policisté připomenuli pravidla bezpečného přecházení vozovky a důležitost používání reflexních prvků na oblečení, které rovněž významně zvyšuje jejich viditelnost a tím i bezpečnost. Na závěr dostaly drobné dárky a reflexní předměty.

V rámci tohoto preventivního projektu se uskuteční v průběhu dubna také preventivní seminář pro žáky čtvrtých tříd.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient