Na Bruntálsku došlo o víkendu k několika dopravním nehodám

Přes víkend řešili policisté devět dopravních nehod, při kterých došlo k jednomu lehkému zranění. Způsobená škoda přesáhla škodu 520 tisíc korun.

Při silničních kontrolách policisté zjistili u pěti řidičů jízdu pod vlivem alkoholu, u čtyř se jednalo o hodnoty přesahující 0,5 promile a jednomu řidiči byla naměřena hodnota přesahující 2 promile.

Nehody způsobené zvěří

V pátek 5. 10. 2018 v 22:10 v obci Hošťálkovy místní částí Vraclávek řídila 20letá žena vozidlo Peugeot a od levého okraje vozovky jí vyběhla do jízdní dráhy srna. Řidička strhla řízení vpravo a střetla se s dopravní značkou. Ke střetu se zvěří nedošlo. Způsobená škoda činí 42 tisíc korun.

Mezi obci Třemešná a Město Albrechtice dne 8. 10. 2018 v 02:55 hodin řídil 35letý muž nákladní vozidlo Man s návěsem a bezprostředně před automobil mu vběhla srna. Došlo ke střetu, po kterém zvíře z místa uteklo. Způsobená škoda na tahači činí 50 tisíc korun.

Dne 6. 10. 2018 v 19:50 hodin mezi obcemi Rýmařov a Jamartice jel na motocyklu Yamaha 42letý muž a z pravého silničního příkopu mu vyskočilo do jízdní dráhy tele. Zvíře předtím překonalo elektrický ohradník. Došlo ke střetu, motocyklista upadl na komunikaci. Tele uteklo zpět do ohrady. Způsobená škoda na motorce činí 40 tisíc korun.

K nehodě mezi lesní zvěří a přední částí vozidla Land Rover došlo také dne 6. 10. 2018 v 23:00 hodin mezi obcí Václavov a Malá Štáhle. Srna po střetu uhynula. Způsobená škoda je 500 korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.