Search
Close this search box.

Na Blanensku proběhl tradiční Den s PČR

Dopoledne s ukázkami policejní techniky a policejní práce čekalo ve středu na několik stovek děti ze škol na Blanensku, kteří navštívili již tradiční Den s PČR. Ve sportovním areálu v Mlýnské ulici zaujaly především ukázky zásahů zadržení nebezpečného ozbrojeného pachatele policisty Speciální pořádkové jednotky. Tradičně velmi atraktivní jsou ukázky práce psovoda a policistů z Oddělení služební hipologie.

Policisté rovněž předvedli dětem ukázky práce kriminalistických techniků na místě činu. Nemalý zájem byl i o ukázky moderní policejní techniky, ať už motocyklů, terénních vozidel či speciálně vybavených automobilů. Návštěvníci akce získali řadu informací ze zdravovědy a první pomoci. Na místě se jim věnovali záchranáři a pracovníci Českého červeného kříže. Se svým příspěvkem přišli i strážníci blanenské Městské policie. Kvízy z prevence a BESIP nabídli pracovníci DDM v Blansku. Závěr akce pak zpestřila společná ukázka zásahu hasičů a záchranářů při simulované dopravní nehodě.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient