Na Blanensku přibyl další významný krajinný prvek

Dne 16. června 2018 nabylo právní moci rozhodnutí odboru životního prostředí Městského úřadu Blansko o vyhlášení významného krajinného prvku „Lada Pod Větřákem“ u obce Petrovice.

Jedná se tak již o sedmý registrovaný významný krajinný prvek v územním obvodu obce s rozšířenou působností Blansko.

Řadí se tak k významným krajinným prvkům Horka u Žernovníka, Ježovec u obce Malá Lhota, Klínek u obce Lubě, Svatý Kliment u obce Lipůvka, Větrník u obce Bořitov a Vinohrádek u obce Býkovice.

Významný krajinný prvek „Lada Pod Větřákem“ je situován na jihovýchodním okraji obce Petrovice v mírně svažitém terénu s jihozápadní orientací. Tvoří ho mozaika bývalých sadů a pastvin s dožívajícími pozvolna zarůstajícími extenzivními sady.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak