Search
Close this search box.

Na beachvolejbalovém turnaji panovala skvělá atmosféra, Sluková s Hermannovou vyhrály

Ostrava hostila největší beachvolejbalový turnaj v historii České republiky. Do našeho města se sjeli olympijští vítězové, mistři světa a Evropy v ženské i mužské kategorii. Za neutuchající povzbuzování se divákům odměnily Markéta Sluková a Barbora Hermannová vítězstvím.

Ostrava Beach Open, turnaj světové série mužů a žen se konal ve dnech 20. až 24. června v kulisách industriálního prostředí Dolní oblasti Vítkovice. Turnaje světové série v plážovém volejbalu se konají především na plážích ve velkých letoviscích nebo náměstích, takže bývalé vysoké pece, Bolt Tower a průmyslové stavby byly atraktivní i pro hráče. Tribuny obsadilo během pěti turnajových 20 tisíc diváků, kteří bouřlivě povzbuzovali. Odměnou jim bylo vítězství českého páru Markéta Sluková a Barbora Hermannová v dramatickém finále, kdy o výhře nad kanadskou dvojicí rozhodoval tie break a až čtvrtý mečbol. „S Kanaďankami jsme dosud třikrát prohrály a konečně jsme se zbavily černých chmur nebo obav ze vzájemných zápasů s nimi. A navíc v Ostravě. To je prostě paráda,“ zářila Barbora Hermannová. „Podařilo se nám zastavit nápor Kanaďanek, které mají obrovské zkušenosti a patří k absolutní světové špičce. Pak už nás hnali diváci za vítězstvím,“ dodala Markéta Sluková.

Skvělého úspěchu dosáhl i český mužský pár Ondřej Perušič – David Schweiner, který sahal po bronzové medaili a boj o třetí místo prohrál, přestože měl sedm mečbolů. Diváci jej za dramatický zápas a snahu odměnili dlouhotrvajícím potleskem. Výhru si z Ostravy odvezli Španělé Pablo Allepuz a Adrián Collado po finálové výhře nad polskou dvojicí Piotr Kantor/Bartosz Losiak 2:1.

Výkon českých párů vyniká při pohledu na startovní listinu. Do Ostravy dorazily tabulkově nejlepší páry světa, olympijští vítězové, mistři světa, mistři Evropy, dokonce přijela i největší legenda beachvolejbalu Američanka Kerri Walshová Jenningsová, trojnásobná olympijská vítězka, která už sice neusiluje o nejvyšší mety, ale podává stále slušné výkony a atmosféru na turnajích si užívá. Taková beachvolejbalová konkurence se v České republice ještě nikdy nesešla a věřme, že turnaj, který podpořilo město Ostrava ze svého rozpočtu, se do Dolní oblasti Vítkovice za rok vrátí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient