Search
Close this search box.

Na Bali zemřela česká turistka. Na vině byl nádor na slinivce

Třiatřicetileté Češce se po týdnu dovolené na indonéském ostrově Bali udělalo nevolno, zvracela a poté omdlela. Byla okamžitě hospitalizována v nemocnici, kde jí lékaři zjistili, že se jí zhoršil stav nádoru na slinivce. „Byl jí v lednu diagnostikován nádor a vrátil se. Do nemocnice přišla ve špatném stavu. Trpěla zánětem pobřišnice a měla silnou infekci. Měla sepsi a krevní testy ukázaly anémii,“ komentoval mluvčí nemocnice její stav.
Lékaři se rozhodli ženu operovat, avšak nastal problém s krví, protože pacientka měla krevní skupinu A Rh- nebo 0 Rh-, která není v oblasti běžná.
Manžel, který za ní druhý den přiletěl, požádal případné dárce krve přes sociální sítě. „Je na jednotce intenzivní péče v nemocnici BIMC v Kutě a potřebuje krev. Krvácí do žaludku a je ohrožena na životě,“ napsal manžel.
Několik dárců se nakonec povedlo najít, a tak mohli lékaři provést operaci. V první chvíli se zdálo, že se operační zákrok podařil a žena přežije. „Eliška je po operaci. Věřím, že vše bude ok, ona je velká bojovnice,“ uvedl po zákroku manžel.
Jenže poté došlo ke komplikacím a stav se opět zhoršoval. Ve středu se pacientce zastavilo srdce. Lékařům se jí ho povedlo „nahodit“, avšak jen na chvíli. Žena odpoledne toho dne zemřela.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient