Na akci Otevřená radnice přišly ve Vyškově stovky lidí

Jedna třída si zazpívala v obřadní síni, jiná se na delší dobu zastavila u výtvarných prací na odboru školství, kultury a sportu, další zaujala technika vyškovských strážníků a dobrovolných hasičů na Masarykově náměstí. Většina tříd mateřských a základních škol, které přijaly pozvání k prohlídce radnice s doprovodem a výkladem průvodce, ovšem nejvíc času strávila v kanceláři starosty a na dispečinku kamerového systému.

Město Vyškov na dva dny tradičně otevřelo své dveře. Ačkoliv bylo deštivé počasí výrazně proti, v úterý 15. a ve čtvrtek 17. května dorazily stovky návštěvníků. Prohlédnout si zajímavá zákoutí úřadu přišlo v dopoledních hodinách bezmála dvacet tříd jednotlivých škol, odpoledne pak radnici navštívily zejména rodiny s dětmi. Až do šesti hodin večer mohli zájemci vystoupat na radniční věž.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak