Search
Close this search box.

Myslivec smrtelně postřelil svého kolegu

Minulý víkend došlo ve Středních Čechách při mysliveckých honech k několika postřelením účastníků. Jednomu se zavrtaly broky do hýždí, dalšímu museli lékaři amputovat dva prsty, třetí měl zraněné končetiny. Jakoby se však muži v zeleném nepoučili a včera na Tachovsku byl dokonce jeden z myslivců tak těžce postřelen, že dnes dopoledne svému zranění podlehl.

K tragické události došlo při honu divokých prasat. Dvaačtyřicetiletý muž postřelil svého o dvacet let staršího kolegu do hrudníku a nohy. „Při vědomí byl muž letecky transportován na emergency do Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně,“ informovala mluvčí záchranné služby Veronika Albrechtová. Tam mu však už nedokázali pomoci.

Policisté na místě tragédie střelnou zbraň 42letého myslivce zajistili. Provedli u něj i dechovou zkoušku, ta však ukázala, že žádný alkohol nepil. „Případ je nadále v šetření, policisté zjišťují podmínky za jakých okolností k události došlo,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

V tuto chvíli vyšetřovatelé kvalifikují čin jako usmrcení z nedbalosti.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient