Search
Close this search box.

Myslivci a zahrádkáři se pochlubili svými úlovky

Přehlídka trofejí zvěře v Domě myslivců a velikonoční výstava v domě zahrádkářů Na Obci v Pelhřimově – to jsou dvě události, které lákají během tohoto víkendu spoustu malých i velkých návštěvníků. Zvlášť v pátek 23. března dopoledne zažívaly obě výstavy doslova nápor dětí z pelhřimovských základních škol, což udělalo pořadatelům pochopitelně radost, protože obě organizace by do budoucna rády uvítaly ve svých řadách nové členy.

Přehlídka trofejí zvěře, ulovené v okrese Pelhřimov v roce 2017, dává přehled o stavu a úrovni zvěře, ale je připomínkou na nezapomenutelné chvíle prožité při lovu. Jak prozradil místopředseda Okresního mysliveckého spolku (OMS) Pelhřimov Josef Nenadál, nejvýznačnější trofejí letošní výstavy a doslova historickým úlovkem je trofej srnce obecného, „osmeráka“, kterého ulovil Jiří Motáň z Pelhřimova 5. července loňského roku. Tato trofej byla oceněna zlatou medailí. Lov zvěře je ovšem pouze jednou z mnoha činností myslivců, kteří se o zvěř starají během celého roku a jejichž cílem je kvalitní zvěř žijící v kvalitním prostředí. O tom všem se mohly poučit děti i ostatní návštěvníci přehlídky z různých tiskových materiálů i od přítomných myslivců.

Prodejní Velikonoční výstava v Domě zahrádkářů Na Obci v Pelhřimově nabízí tradiční dekorace, perníčky, různé drobné výrobky, květiny, pomlázky a různé jiné drobnosti pro radost. Nechybí ani bazárek (v pátek dopoledne tu byly k mání mimo jiné i keramické domy z pelhřimovského náměstí). Výstava v Domě zahrádkářů je otevřená do neděle do 17 hodin, přehlídka trofejí v Domě myslivců do pondělí do 18 hodin.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient