Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli, říká Jan Koudelka

Proti Uničovu byl rozdílovým hráčem, který rozhodl o gólové pojistce, která v předchozím utkání s Uherským Brodem chyběla. Jan Koudelka vzal tentokrát odpovědnost na sebe a pěknou střelou po individuální akci přidal v druhém poločase druhou branku svého týmu.

V zápase proti Uničovu absentoval Karel Kroupa, pociťoval jsi pro sebe větší prostor směrem dopředu?

Víc prostoru jsem měl, na druhou stranu jsme v tomto složení hráli třeba v přátelském zápase ve Frýdku-Místku, takže nic nového to pro nás nebylo. Karel je důležitý v určitých herních situacích. Na to jsme museli reagovat a dnes je prostě hrát jinak. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli, až na jednu šanci, do které jsme soupeře pustili, jsme zápas zvládli dobře.

Byla to dnes z pohledu Prostějova lekce efektivity?

V sobotu jsme góly nedali, dnes jsme v podstatě měli dvě šance a obě využili, to se někdy takhle ukázat musí. Jsem moc rád, že se zápas proti Uherskému Brodu neopakoval, máme tři body a v tabulce si vybudovali nějaký náskok.

Trefil jsi parádně druhý gól, byla to tak trochu tvoje parketa?

Řekl jsem si o přihrávku, a protože jsem věděl, že míč bude směřovat na mě, už jsem si nakročil. Drobný faul jsem ustál, protože jsem viděl, že ještě mohu pokračovat, že prostor přede mnou je. Před vápnem jsem vystřelil, ono už to bylo po půlce hřiště, co jsem sprintoval, takže jsem byl docela hotový a zaplať panbůh za to, že to tam spadlo.

Bylo k něčemu ponaučení z utkání s Uherským Brodem?

On ani tentokrát nebyl druhý poločas úplně ideální, pod tlakem jsme byli. Hráli jsme určitě koncentrovaněji, s Brodem jsme si možná mysleli, že to přijde samo nebo že soupeř nezaútočí. Zaútočí každý. Nějaké ponaučení bylo, ale rozhodující bylo, že jsme přidali druhý gól a zodpovědně bránili.

V sobotu jedeme na půdu posledního týmu tabulky, tato utkání jsou asi nejnáročnější?

Mohelnice je poslední, to je supr, ale hřiště tam asi nebude moc suprové a tým určitě také nebude hrát odevzdaně. Utkání bude bezesporu náročné, ale jsme psychicky dobře naladěni a doufám, že to zvládneme.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.