Search
Close this search box.

Muži z Fbk Orlicko-Třebovsko končí sezónu s bramborovou medailí

Muži Fbk OT se 13.4. vydali ke svým posledním dvěma zápasům až do daleké Jilemnice. Čekal zde na ně především domácí tým nazvaný Špindl Ubals TJ Spartak Vrchlabí. Právě souboj s ním měl rozhodnout o konečné podobě tabulky Regionální ligy, přičemž orlicko-třebovští sahali po celkové bronzové medaili. Nejstarší kategorie OT po celý zápas tahala za kratší konec a po prohře 1:7 skončila na 4. místě. Po loňském postupu Orlicko-Třebovska z nižší soutěže je nicméně i přes vysokou prohru s konečným vítězem celé Regionální ligy bramborová medaile příjemné překvapení, které čekal jen málokdo.

Když se minulé léto rozhodovalo, zda po mistrovském titulu vyzkoušet vyšší ligu, tým byl na vážkách. Konečné rozhodnutí se ukázalo jako to správné. Muži nejen že překonali stanovený cíl hrát první polovinu tabulky, ale dokonce do poslední chvíle bojovali o postup do Divize C. „Mým cílem bylo z každého herního dne přivést jednu výhru. To se nám nakonec podařilo více než dobře a sezónu jsme zakončili se ziskem 45 bodů. Navíc jsme případným úspěchem v posledním zápase mohli uvažovat i po postupu do vyšší ligy. Těžký úkol se nakonec nepodařilo splnit, celek z Krkonoš byl tentokrát nad naše síly,“ popisuje trenér týmu, Ondřej Syrový.

Rozhodujícímu zápasu s lídrem tabulky předcházelo povinné vítězství proti Jaroměři B. Orlicko-Třebovsko sice jako první inkasovalo, trpělivou hrou se mu však podařilo záhy odskočit do rozhodujícího rozdílu. Po brankách Matyáše Pinkase, Martina Junka, Pavla Petraše a Davida Petráže byl stav na konci druhé třetiny již 4:1. Na konečných 6:2 ještě upravili Šimon Tesař a zkušeným backhandem Filip Chasák.

Druhý zápas proti Špindlu byl zcela rozdílný. Domácí celek od začátku ovládal hru a po první třetině byl stav 3:0. OT se po přestávce podařilo síly na hřišti mírně vyrovnat a Martinu Junkovi ve dvojnásobné přesilovce dokonce snížit, ovšem pozdější mistr ligy nepřipustil komplikace. Především trpělivou hrou na balónku, aktivním pohybem a nepropustnou obranou nakonec ovládl zápas 7:1.

Muži z Orlicka-Třebovska tak končí na krásném 4. místě. „Byl to rok plný událostí. Konečně jsme se dočkali ryze domácí haly v České Třebové, podařilo se nám úspěšně adaptovat mladé a nadějné hráče, především teprve sedmnáctiletého brankáře Karla Aubuse, a vrátili se nám do sestavy odchovanci Martin Junek s Davidem Petrážem, kteří v minulých letech působili ve vyšších ligách. Největší událostí je však naše předvedená hra, kterou jsme konkurovali těm nejlepším týmům. Škoda jen, že v rozhodujících momentech jsme neměli více sil a štěstí, protože jsme měli ještě na lepší umístění,“ doplňuje Ondřej Syrový.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient