Search
Close this search box.

Muži slaví postup do 2.kola play-up!

Základní část je pryč, o víkendu se rozjely boje o postup do Národní ligy.

1.FBC DDM Děčín IV – FBC Pitbulls Kolín 3:2pn (2:0, 0:1, 0:1)

branky (asistence) domácích: 03:05 Petr Bořuta (Vojtěch Klein), 10:26 Jan Fidler (Martin Žáček), rozhodující nájezd Tomáš Štěpánek

Novoborská hala v sobotu odpoledne praskala ve švech. Děčínští fanoušci opět po roce přijeli podpořit svůj tým v boji o národní ligu a samotní hráči cítili povinnost jim dopřát radost z vítězství. Podle toho také vypadal úvod zápasu, Děčínských bylo plné hřiště. Aktivní hra po několika minutách přinesla ovoce a jako první vsítil gól přesnou ranou z pravého křídla děčínský kanonýr Bořuta. Kolín těžko hledal odpověď a domácí hnání fantastickou kulisou hráli jak z partesu. V polovině třetiny přišla možnost přesilové hry, která sice nebyla nijak slavná, ale zmatky kolem branky hostů dokázal využít Žáček, jenž zadovkou pohotově našel osamoceného Fidlera a ten se nemýlil. Úvodní tempo pak sice opadlo, ale i tak měl Děčín hru pod kontrolou.

Od druhé třetiny to byl ale tým Kolína, který pomalu převzal iniciativu a nepouštěl svého soupeře na další vyhlídkové jízdy po své polovině. Přesilovka ho pak vrátila do hry, když se Skoták prosadil střelou přes blok. Zápas se vyrovnal a oba týmy se snažily o trpělivou rozehrávku s pocitem neudělat chybu.

Ve třetí třetině pomalu vrcholil tlak hostů na vyrovnání, ale děčínská obrana stále odolávala. Až do 52.minuty, to se totiž brankář Miško snažil rozehrávkou najít svého spoluhráče, místo toho ale našel pouze hůl soupeře, který předložil Chybovi a ten ruským blafákem srovnal skóre. Vyprodaná hala ale naštěstí nedovolila predátorům zoufat a stále udržovala hladinu adrenalinu v krvi na vysoké hodnotě. Na obou stranách pak ještě mohl v základní hrací době padnout rozhodující gól, ale střelci s díky odmítli.

Duel tak pokračoval desetiminutovým prodloužením, které bylo zajímavější díky děčínské přesilovce. Ta však dopadla mizerně a vše musely rozčísnout až nájezdy. Ty zvládl Děčín suveréně. Pilek, Žáček, Bořuta i Štěpánek byli úspěšní, hosté slavili úspěch jen v jednom případě. První zápas tak šel za Děčínem, který se loučil se skvělými fanoušky a v neděli vyrazili hráči k odvetě do Chlumce nad Cidlinou.


FBC Pitbulls Kolín – 1.FBC DDM Děčín IV 3:4pn (1:2, 1:0, 1:1)

branky (asistence) hostí: 02:24 Petr Vybíral (Vojtěch Klein), 05:26 David Matza (Zdeněk Vážný), 53:30 Tomáš Krauskopf (Zdeněk Vážný), 60:00 Petr Bořuta

Hala menších rozměrů s drobným balkónem pro diváky byla svědkem další velkolepé bitvy o postup výše. I borci z Kolína se mohou pyšnit hlasitým fanklubem, který po celý zápas držel famozní atmosféru. Děčínským florbalistům hluk svědčí a opět předvedli skvělý vstup do zápasu. Vybíral na chytráka přesnou střelou otevřel skóre a narozeninový oslavenec Matza navýšil v 6.minutě hbitou dorážkou vedení. Kolín tentokrát nečekal na aktivitu až do druhé třetiny a zápas měl grády hned od první stránky tohoto dramatu. Pitbulové se poprvé zakousli ještě v první desetiminutovce. Domácí zaměstnávali obranu predátorů zejména individuálními akcemi. Děčín se zase oproti prvnímu zápasu dokázal dostávat více do hry kolem kolínské branky. Velkým tématem byly v neděli přesilovky. Hned šestmi Děčín pohrdl a sám si tak komplikoval cestu za postupem.

Ve druhé periodě padla pouze jedna branka a to k velké radosti domácích příznivců do děčínské svatyně. Tento průběh ještě více našponoval nervy aktérů a fanoušků.

Kolín využil situaci, kdy byl na koni a ve třetí třetině se prokousal k další brance. Poprvé v sérii tak vedl a míček byl na straně Děčína. Nevyužívání šancí mohlo predátorům zlomit vaz, ale naštěstí se z levého mantinelu vydal na osu hřiště Krauskopf a přesnou ranou srovnal. Od té doby byli predátoři opět o něco nebezpečnější, jen ta koncovka byla zoufalá. Znovu tedy došlo na prodloužení, které se zdálo tnekonečné, každý z týmů se chvílkami střídal v aktivitě, ale konečné slovo měly až nájezdy. Domácí se v nich ujali vedení ve druhé sérii a naopak Děčínští střelci mlčeli. Až jako čtvrtý nájezdník zvedl prapor Štěpánek a drama pokračovalo až do osmé série. To se ke svému pokusu rozjel Bořuta a po kličce to tam šoupnul jako dítě do kočárku. A jelikož v těžké situaci musel domácí hráč uspět a neuspěl, mohla děčínská radost propuknout naplno.

Z vyrovnané série tak děčínští florbalisté proklouzli do 2.kola play up, které se bude hrát již na tři vítězné zápasy, ve kterých se postaví pražskému Olympu. Ten vyřadil jejich kolegy z divize Teplice. První dva zápasy proběhnou tento víkend v Praze, v Novém Boru se představí v sobotu 24.3.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient