Muži se jízda bez přilby a pod vlivem alkoholu nevyplatila

Berounští dopravní policisté sdělili osmadvacetiletému muži podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky, kterého se dopustil tím, že dne 6. května 2018 kolem 00:50 hodin řídil po místní silniciv obci Králův Dvůr motocykl, přičemž na přímém úseku uvedené komunikace havaroval.
Při dopravní nehodě utrpěl poranění, se kterým byl převezen do nemocnice. Provedeným šetřením na místě dopravní nehody bylo zjištěno, že za jízdy na motocyklu neměl nasazenou a řádně připevněnou ochrannou přilbu.

Na místě dopravní nehody mu byla provedena dechová zkouška pomocí přístroje, který vyhodnotil, že před jízdou požil alkoholické nápoje. Na výzvu policistů se následně podrobil lékařskému vyšetření a odběru biologického materiálu, který potvrdil, že v krvi měl více jak 2 promile alkoholu.
V případě odsouzení hrozí osmadvacetiletému muži až tříletý trest odnětí svobody.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.