Muži napadli mladíka i poté, co už byl v bezvědomí

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání 28letého a 56letého muže ze Sokolovska. Mladší z mužů je trestně stíhán pro zvlášť závažný zločin těžké ublížení na zdraví a pro výtržnictví. Starší z mužů je stíhán pro pomoc zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví a také pro výtržnictví.

Fyzického napadení se měli muži dopustit na Nový rok 2018 před restaurací v malé obci na Sokolovsku. Celý incident se stal pravděpodobně po předchozí slovní rozepři. Poškozeného 29letého muže měli obvinění napadnout poté, co vyšel ven z restaurace. Poškozeného nejprve mladší z obviněných udeřil do obličeje, kdy tímto úderem napadený narazil do zdi restaurace, ztratil vědomí a upadl na zem. Ve fyzickém napadání měl muž pokračovat, a to několika ranami a kopy do oblasti hlavy a břicha. Dalšímu napadání chtělo zabránit několik hostů. Jednoho z nich měl starší z obviněných odtrhnout od mladšího z obviněných, aby v útoku na poškozeného, který byl stále v bezvědomí, mohl pokračovat. To se mu zcela nepodařilo a ve fyzickém útoku mu jeden z hostů zabránil. Ostatní hosté z restaurace začali poškozeného ošetřovat, čemuž se snažil 28letý obviněný zabránit. Poté si ho z místa odvezla jeho přítelkyně. Během útoku utrpěl zranění jeden z hostů, kterého udeřil 56letý obviněný do obličeje. To si vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici. Hůře na tom byl 29letý poškozený, který utrpěl několik zlomenin v obličejové části a další zranění, která si vyžádala lékařské ošetření a následnou hospitalizaci v nemocnici. Muž byl omezen v běžném způsobu života, kdy následkem napadení musel nějakou dobu přijímat tekutou stravu.

V případě prokázání viny hrozí oběma mužům trest odnětí svobody až na deset let.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.