Muže uštkla mamba černá. Pacient už je ve stabilizovaném stavu

(Aktualizováno před )

Včera odpoledne uštkla v chatové osadě Jarov v okrese Praha-západ černá mamba muže. Jiný muž zavolal záchranou službu a mezitím odvezl zraněného na nedaleké parkoviště, odkud si ho pak převzala záchranka. Muž byl v tu chvíli ve velmi vážném stavu. Avšak poté co dostal sérum, už je stabilizovaný. “Čekáme na další vývoj,“ řekl mluvčí pražské Všeobecné fakultní nemocnice Filip Brož.

Případ má však několik nejasností. Např. na webu Dolních Břežan se uvádí, že k ušknutí mambou nedošlo u nich, ale ve Zvole, kde je kontaktní zookoutek.
Zvolský zoopark tyto informace okamžitě dementoval. „Objevila se informace, že u nás proběhlo uštknutí mambou. Není to pravda. Zaměstnanci zooparku jsou v pořádku, o kousnutí víme, víme i komu se stalo a jeli jsme i na žádost asistovat a zkontrolovat zabezpečení hadů,” napsali zástupci zooparku na sociální síti.

Navíc Středočeská policie zatím podle slov mluvčího Pavla Truxy tuto událost vůbec nevyšetřuje.

Mamba černá se nejčastějí vyskytuje v Africe. Je to nejdelší jedovatý had, zároveň nejrychlejší. Její jed je velmi nebezpečný, člověk může po uštknutí zemřít i do dvaceti minut.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz