Muž ztratil peněženku na čerpací stanici, lapka využil situace a odcizil ji

Ve zkráceném přípravném řízení převzal sdělení podezření z přečinu zatajení věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku pětapadesátiletý muž z Klatov.

Dne 27. března v Klatovech na čerpací stanice na Domažlické ulici po deváté hodině dopoledne zde ztratil muž peněženku. Majitel měl v peněžence osobní doklady, finanční hotovost, osvědčení o registraci vozidla, průkazy pojištěnce a dvě platební karty peněžních ústavů. Poškozenému vznikla škoda ve výši 15 900 Kč. Podezřelý muž peněženku i s uvedenými doklady a finanční hotovostí vzal a neoznámil ztrátu majiteli.

Podle trestního zákoníku, kdo si přisvojí cizí věc nebo jinou majetkovou hodnotu nikoli nepatrné hodnoty, která se dostala do jeho moci nálezem, omylem nebo jinak bez přivolení osoby oprávněné, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.