Search
Close this search box.

Muž ztratil peněženku na čerpací stanici, lapka využil situace a odcizil ji

Ve zkráceném přípravném řízení převzal sdělení podezření z přečinu zatajení věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku pětapadesátiletý muž z Klatov.

Dne 27. března v Klatovech na čerpací stanice na Domažlické ulici po deváté hodině dopoledne zde ztratil muž peněženku. Majitel měl v peněžence osobní doklady, finanční hotovost, osvědčení o registraci vozidla, průkazy pojištěnce a dvě platební karty peněžních ústavů. Poškozenému vznikla škoda ve výši 15 900 Kč. Podezřelý muž peněženku i s uvedenými doklady a finanční hotovostí vzal a neoznámil ztrátu majiteli.

Podle trestního zákoníku, kdo si přisvojí cizí věc nebo jinou majetkovou hodnotu nikoli nepatrné hodnoty, která se dostala do jeho moci nálezem, omylem nebo jinak bez přivolení osoby oprávněné, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient