Muž zpronevěřil třicet tisíc, za které měl majiteli opravit auto

Policisté obvodního oddělení Plzeň 2 sdělili podezření 30letému muži z přečinu zpronevěra. Na začátku února tohoto roku převzal podezřelý, na základě ústní dohody, od poškozeného v Plzni osobní motorové vozidlo k provedení opravy včetně finanční hotovosti ve výši 30 000 korun, které měl podezřelý použít na nákup náhradních dílů do vozidla. Automechanik měl provedení oprav opakovaně prodlužovat, a proto si v polovině měsíce února tohoto roku majitel své vozidlo zajistil a převezl zpět do svého bydliště. K opravě vozu poškozeného majitele nedošlo, náhradní díly za svěřenou finanční hotovost mechanik nenakoupil a do této doby ani zpět nevrátil. Podezřelému za tento čin může hrozit v pravomocném rozhodnutí až dva roky odnětí svobody, zákaz činnosti nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.