Search
Close this search box.

Muž získal dotaci na opravu auta, ale nevyužil ji tak, jak měl

Dne 20. dubna 2018 zahájili kriminalisté trestní stíhání osmašedesátiletého muže, který je podezřelý z přečinu dotačního podvodu.

V loňském roce zažádal na úřadu o příspěvek na dodatečnou úpravu vozidla, spočívající v úpravě na ruční ovládání pedálů brzdy a plynu. Příspěvek mu byl přiznán a to ve výši necelých 60.000 korun. Z těchto peněz na uvedenou úpravu použil zhruba 23.000 korun a zbylé prostředky investoval sice také do vozidla, ale ne do schválené úpravy. Po zjištění toho jednání byl úřadem vyzván, aby peníze, které neinvestoval dle žádosti, vrátil zpět. To však dosud neučinil.

Za uvedené jednání mu nyní v případě uznání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient