Muž získal dotaci na opravu auta, ale nevyužil ji tak, jak měl

Dne 20. dubna 2018 zahájili kriminalisté trestní stíhání osmašedesátiletého muže, který je podezřelý z přečinu dotačního podvodu.

V loňském roce zažádal na úřadu o příspěvek na dodatečnou úpravu vozidla, spočívající v úpravě na ruční ovládání pedálů brzdy a plynu. Příspěvek mu byl přiznán a to ve výši necelých 60.000 korun. Z těchto peněz na uvedenou úpravu použil zhruba 23.000 korun a zbylé prostředky investoval sice také do vozidla, ale ne do schválené úpravy. Po zjištění toho jednání byl úřadem vyzván, aby peníze, které neinvestoval dle žádosti, vrátil zpět. To však dosud neučinil.

Za uvedené jednání mu nyní v případě uznání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.