Muž zfalšoval podpis na na kupní smlouvě a způsobil tak škodu 100 000 korun, je obviněn ze zpronevěry

Plzeňští kriminalisté zahájili trestní stíhání čtyřicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání přečinu zpronevěra a přečinu padělání a pozměňování veřejné listiny. Svého jednání se muž dopustil tím, že na podzim roku 2015 mu svěřila poškozená žena osobní motorové vozidlo, aby zařídil provedení technické kontroly. Pachatel ovšem s vozidlem naložil jinak a prodal jej bez vědomí poškozené. Kupní smlouvu opatřil nepravým podpisem a dále si opatřil padělanou plnou moc k převodu vozidla. Pachatel svým jednáním způsobil poškozené škodu 90 000 korun. V případě pravomocného rozhodnutí hrozí muži trest odnětí svobody až 5 let.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak