Muž zatajil na zubní pohotovosti hepatitidu, věděl o ní třináct let

Zdravotnický personál na brněnské zubní pohotovosti se v sobotu večer nepohodl se čtyřiačtyřicetiletým pacientem. Muž mohl podle lékařky a zdravotní sestry ohrozit nejenom je, ale především řadu dalších klientů, kteří už v minulosti přišli na ošetření po něm. Údajně totiž při několika předchozích návštěvách tajil, že je nakažený hepatitidou typu C. Lékařce to sdělil až během sobotního ošetření, které proto pro jistotu okamžitě ukončila. Strážníkům na jejich otázku odpověděl, že o svém onemocnění ví už od roku 2005.

Podle nemocničních záznamů navštívil ordinaci za tu dobu už čtyřikrát. Před hlídkou omlouval své dosavadní mlčení tím, že ho bolel zub a nemohl mluvit. Hlídka muže předala státním policistům jako důvodně podezřelého z trestného činu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.