Search
Close this search box.

Muž zaplatil za motorku předem, stroj za více než čtvrt milionu však nedorazil

Pátý letošní případ podvodu přes internet s nákupem dopravního prostředku vyšetřují v současné době rychnovští kriminalisté.

Oznamovatel z Rychnova nad Kněžnou přišel koncem listopadu oznámit, že při nákupu přes internet byl podvedený. Doposud neznámý pachatel, vydávající se za švýcarského občana, nabídl prostřednictvím inzerátu na webových stránkách k prodeji motocykl zn. BMW R1200 GS za 11 469 euro. Na nabídku oznamovatel počátkem června zareagoval a po následné e-mailové a telefonické komunikaci uzavřel s prodávajícím kupní smlouvu. Obě strany se také dohodly, že přepravu motocyklu do naší republiky provede švýcarská přepravní společnost, a to po zaplacení kupní ceny. Kupující proto požadovanou částku uhradil bankovním převodem na uvedený bankovní účet. Motocykl, který měl být po platbě doručený do České republiky ke konci června tohoto roku, ale doposud nedorazil. Po další komunikaci mezi kupujícím, prodávajícím a přepravní společností se poslední dva aktéři stali pro kupujícího nekontaktními. Poškozenému muži tak tímto podvodem vznikla škoda téměř 300 000 korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient