Search
Close this search box.

Muž z Ukrajiny unesl v Praze svou dceru a uprchl s ní neznámo kam

Už několik hodin pátrá policie po devětačtyřicetiletém muži Dmytro Irininovi a jeho čtyřleté dceři Karině Savkové. Muž je podezřelý z únosu dítěte.
Dívka je svěřena do péče matky. Muž včera odpoledne kolem 17. hodiny dítě matce odebral a zmizel. „Muž je otcem dítěte, přičemž dítě bylo obvodním soudem pro Prahu 3 svěřeno do péče matky. Té podezřelý včera okolo 17. hodiny v místě bydliště na Vinohradech dceru násilím odebral a z místa odjel vozidlem značky Škoda neznámo kam,” uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.
Policisté okamžitě vyhlásili celostátní pátrání. Zároveň byl na podezřelého vydán předchozí souhlas se zadržením pro podezření ze spáchání trestného činu únos dítěte. Podle informací trpí muž duševní poruchou.
Muž i dívka pocházejí z Ukrajiny

Dívka je vysoká 105 cm, má hubenou postavu, světlehnědé vlasy dlouhé do půli zad a hnědé oči. Naposledy měla na sobě modrou zimní bundu, tmavé kalhoty, na hlavě měla růžovou zimní čepici a okolo krku šálu. Na nohou měla zimní tmavě modré boty s růžovou ozdobou. V pravém uchu má náušnici z bílého kovu s medvídkem a v levém náušnici ze žlutého kovu ve tvaru kolečka s bílými kamínky. Poznávacím znamením je viditelný kaz na předních zubech.

Muž je vysoký 178 cm, střední postavy, má modré oči a vyholenou hlavu. Naposledy byl oblečen do černé mikiny, černých kalhot a na hlavě měl černou kšiltovku.

Lidé mohou jakékoliv informace o této dvojici hlásit na lince 158.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient