Muž z Ukrajiny unesl v Praze svou dceru a uprchl s ní neznámo kam

Už několik hodin pátrá policie po devětačtyřicetiletém muži Dmytro Irininovi a jeho čtyřleté dceři Karině Savkové. Muž je podezřelý z únosu dítěte.
Dívka je svěřena do péče matky. Muž včera odpoledne kolem 17. hodiny dítě matce odebral a zmizel. „Muž je otcem dítěte, přičemž dítě bylo obvodním soudem pro Prahu 3 svěřeno do péče matky. Té podezřelý včera okolo 17. hodiny v místě bydliště na Vinohradech dceru násilím odebral a z místa odjel vozidlem značky Škoda neznámo kam,” uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.
Policisté okamžitě vyhlásili celostátní pátrání. Zároveň byl na podezřelého vydán předchozí souhlas se zadržením pro podezření ze spáchání trestného činu únos dítěte. Podle informací trpí muž duševní poruchou.
Muž i dívka pocházejí z Ukrajiny

Dívka je vysoká 105 cm, má hubenou postavu, světlehnědé vlasy dlouhé do půli zad a hnědé oči. Naposledy měla na sobě modrou zimní bundu, tmavé kalhoty, na hlavě měla růžovou zimní čepici a okolo krku šálu. Na nohou měla zimní tmavě modré boty s růžovou ozdobou. V pravém uchu má náušnici z bílého kovu s medvídkem a v levém náušnici ze žlutého kovu ve tvaru kolečka s bílými kamínky. Poznávacím znamením je viditelný kaz na předních zubech.

Muž je vysoký 178 cm, střední postavy, má modré oči a vyholenou hlavu. Naposledy byl oblečen do černé mikiny, černých kalhot a na hlavě měl černou kšiltovku.

Lidé mohou jakékoliv informace o této dvojici hlásit na lince 158.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak