Muž z tachovska vzbudil veřejné pohoršení, když vykřikoval vulgární výrazy

Ve středu ve večerních hodinách řešili policisté obvodního oddělení Tachov protiprávní jednání čtyřicetiletého muže z Tachova. Ten se měl v ulici U Penzionu v Tachově na veřejném prostranství projevovat nevhodnými vulgárními výrazy, které vykřikoval. Policisté muži provedli dechovou zkoušku, která „vysvětlila“ jeho chování. Na displeji přístroje se objevila hodnota bezmála dvě promile alkoholu v dechu. Opilého muže eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici městští strážníci. Policisté jednání muže evidují jako přestupek proti veřejnému pořádku, kdy měl svým chováním vzbudit veřejné pohoršení. Za takový přestupek lez dle zákona uložit až desetitisícovou pokutu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.