Muž z Chebska bezdůvodně zastřelil ohaře

V současných dnech probíhá vyšetřování ohledně zastřelení psa u zahrádkářské kolonie ve Františkových Lázních na Chebsku.

V loňském roce venčila třicetiletá žena z Chebu svého loveckého psa. Ve chvíli, kdy byla u lesa se zvířetem sama, pustila psa na volno. Jenže v tu chvíli ohaře jednou střelou zabil v té době neznámý muž legálně drženou zbraní.

„Dvaašedesátiletý muž měl v polovině minulého roku bezdůvodně a bez zákonného oprávnění usmrtit zastřelením loveckého psa,“ uvedl mluvčí chebských policistů Jakub Kopřiva.

Případ si převzali kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality, muže stíhají pro poškození cizí věci, za což mu hrozí roční pobyt ve vězení.
Svým jednáním měl majitelce loveckého psa způsobit škodu přes 85 tisíc korun,“ dodal Kopřiva.

Podobný případ se stal před necelými 14 dny, kdy myslivec u Krasoňova na Pelhřimovsku zastřelil vzácného asistenčního psa. Fenka přitom byla jen 400 metrů od svého domova a navíc pod dohledem majitelky. „Jednalo se o ovčáckého psa, na kterého se nesmí střílet. On (střelec) navíc nebyl mysliveckou stráží, která v případě, že pes honí zvěř, tak může zasáhnout,“ tvrdí majitelka psa.
„Já jsem toho psa 100% nestřelil. Střílel jsem na prase,“ brání se myslivec.

Případ prověřujeme pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci,“ uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová. I myslivci hrozí roční pobyt za mřížemi.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.