Muž vykradl byt své sousedce, lup schoval pod dřevěným špalkem

V úterý 10. července 2018 policisté z obvodního oddělení Třinec ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádež a z přečinu porušování domovní svobody třiapadesátiletému muži, který měl v pondělí v odpoledních hodinách odcizit své sousedce z bytu finanční hotovost dosahující částky třiatřiceti tisíc korun.

Podezřelý muž měl využít nepřítomnosti své sousedky v jejím bytě a přes přízemní otevřené okno měl zde vniknout. Finanční hotovost, kterou našel, dle dosud zjištěných informací, uschoval do své ruky a opět chtěl oknem vyskočit. Překvapila ho však majitelka bytu při dřívějším návratu domů. Muž reagoval rychle a z okna vyskočil. Následně měl podezřelý svůj lup uschovat v blízkosti domu. Žena vše oznámila na tísňovou linku a čekala do příjezdu policie. Mezitím se však nevzdávala naděje a začala po penězích sama pátrat. Tyto našla schované pod dřevěným špalkem. Podezřelý muž neváhal a z místa činu zmizel neznámo kam. Zde už nastává výborná práce policistů, kteří na základě místní a osobní znalosti muže vyhledali a následně zadrželi.

Třiapadesátiletý podezřelý muž se k činu následující den doznal a za své jednání mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.