Muž vykrádal rodinné domy na Frýdeckomístecku, nyní ho policisté obvinili

Frýdeckomístečtí kriminalisté poslední říjnový den zahájili trestní stíhání šestadvacetiletého muže pro přečiny krádež ve stádiu pokusu, krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody.

Obviněný muž se měl od dubna 2018 do současnosti v šesti případech vloupat do rodinných domů na Frýdeckomístecku. Tento měl pokaždé vniknout na oplocený pozemek a následně se násilím dostat do rodinných domů. V jednom případě se muži nepodařilo do domu vniknout, poté se však měl přemístit do neuzamčené kůlny na pozemku a odcizit pánské horské kolo. V dalším případě měl být recidivista při prohledávání domu vyrušen majitelem, a následně měl z domu utéct. Mimo odcizeného horského kola si z nezvaných návštěv obviněný muž odnesl i peníze nebo čokoládu. Celkem třem poškozeným rodinám svým jednáním způsobil škodu za téměř sto tisíc korun.

Muži, který již má za sebou trestní minulost, hrozí za uvedené jednání trest odnětí svobody v délce až pět let.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.