Search
Close this search box.

Muž vyhrožoval své manželce smrtí s pistolí v ruce

Berounští kriminalisté obvinili 54letého muže z trestného činu vydírání. Obviněný na zahradě rodinného domu v jedné obci na Berounsku, po předchozím slovním obviňování manželky z nevěry, donesl ke stolu u venkovního posezení pistoli, ze které za pokračujících urážek mířících k osobě manželky, opakovaně vyndával a zandával nabitý zásobník, následně zbraň natáhl, odjistil a položil ji na stůl. Poté ji vzal opět do ruky, namířil s ní na poškozenou a požadoval její přiznání k nevěře.

Pokračoval výhružkami, že ji zabije. Pistoli znovu položil na stůl, odešel do domu, odkud si přinesl druhou pistoli, se kterou si sedl zpět ke stolu k poškozené. Tuto zbraň ženě ukázal a opět hrozil, že ji zabije. Postupně na ženu mířil a opakovaně bral ze stolu první pistoli, otočil se směrem do stráně na zahradě a z pistole vystřelil, aby žena viděla, že své výhružky myslí vážně. Zároveň manželce sdělil, že nejprve zastřelí jí a poté sebe. Tato situace se několikrát dokola opakovala, poté začal muž vyhrožovat i tím, že zlikviduje každého, kdo se k ní přiblíží. Muž se pak zvedl od stolu a z domu přinesl nůž. Ženě opět vyhrožoval, přistoupil k ní a zbraní jí máchal kolem hlavy a druhou rukou jí chytil pod krkem. Po opakovaných prosbách ze strany manželky, ji pustil, avšak jeho agresivní ataky trvaly celou noc. Žena se snažila muže uklidnit a druhý den využila nestřeženého okamžiku, sebrala odvahu a přišla vše oznámit na policii.

S ohledem na skutečnost, že byl muž nelegálně ozbrojen hned několika zbraněmi, rozhodli se berounští kriminalisté přizvat k jeho zadržení Zásahovou jednotku středočeského kraje. Samotný zákrok proběhl tak rychle, že muž nestihl klást aktivní odpor. Zbraně, kterými manželku ohrožoval, mu byly zabaveny a budou podrobeny znaleckým expertízám. Vzhledem k výše uvedenému způsobu jednání pachatele, zahájili kriminalisté trestní stíhání ze spáchaného trestného činu vydírání. Po provedených expertízách bude obvinění pravděpodobně rozšířeno o trestný čin nedovolené ozbrojování. Zároveň podali podnět státnímu zastupitelství k podání návrhu na vzetí do vazby a v současné době je muž již stíhán vazebně. V případě odsouzení hrozí 54 letému muži trest odnětí svobody v trvání od dvou až osmi let.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient