Muž vyhrožoval exekutorům střelnou zbraní

Včera dopoledne se na Policii ČR obrátili exekutoři, kteří měli provádět výkon v rodinném domku v Kobylí a přitom se obávali konfliktu s mužem, který zde bydlí. Policisté si prověřili, že se jedná o jednapadesátiletého muže, jenž měl v minulosti vícekrát problém se zákonem, a okamžitě vyjeli na místo.

Když hlídka přijela před rodinný dům, muž začal vyhrožovat a proti policistům namířil krátkou střelnou zbraň. Následně se i se svojí manželkou v domě uzamkli. Po vyhodnocení situace jsme na místo přivolali Zásahovou jednotku KŘP Jihomoravského kraje a také vyjednávače. Ten se snažil s mužem i jeho manželkou navázat komunikaci, ale vše bylo marné. Oba nadále vyhrožovali použitím střelné zbraně.

Zásahová jednotka proto provedla násilný vstup do obydlí. Díky vysoce profesionálnímu přístupu nedošlo při zadržení k žádnému střelnému poranění a muž i žena byli zpacifikováni. Muž navíc v celém domě pustil plynové spotřebiče a snažil se obydlí podpálit. Jen díky pohotovému zásahu policistů nedošlo k výbuchu.

Po zadržení byla dvojice předána k vyšetření záchranné službě. Ženu policisté následně eskortovali na policejní služebnu a muž byl převezen k dalšímu ošetření. Žádný policista nebyl při zásahu zraněn. Po zadržení obou podezřelých začali vyšetřovatelé provádět nezbytné úkony. Na místo se dostavili také pyrotechnici, kteří obydlí prohledali. Polici může potvrdit, že se zde nenacházela žádná munice. Jedinou zbraň, kterou zajistila, byla krátká střelná zbraň, s níž muž vyhrožoval.

K popsanému incidentu byc chtěli strážníci dodat, že se policisté po celou dobu snažili zamezit jakémukoliv útoku ze strany útočníka a provedli veškerá opatření, aby nedošlo ke zranění obyvatel obce či jiných osob, což se podařilo.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient