Muž v montérkách oklamal seniorku, vyloudil z ní pětatřicet tisíc korun

Vsetínští kriminalisté nadále hledají informace ke včerejšímu podvodnému jednání muže v okrajové části Valašského Meziříčí. Muž ve věku 40-50 let silnější postavy s výraznějším břichem oblečený do montérek, košile a kšiltovky oslovil v dopoledních hodinách seniorku pracující na zahradě u domu. Po ženě (85) chtěl peníze v hotovosti a to třicet pět tisíc korun. Jako odůvodnění své žádosti uvedl, že jsou to peníze na úhradu objednaného zboží pro jejího syna. Seniorka muži požadované peníze doma vydala.

Po chvíli se seniorka rozhodla zavolat synovi a vše si ověřit. To zjistila, že kromě vydaných peněz přišla i o starší mobilní telefon, který ji podvodník ukradl.

Policisté zjistili, že podvodník si vše vymyslel a syn nic objednaného nemá. Zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin podvod. Upozorňují občany, aby své finance nevydávali neznámým osobám a také, aby nikoho cizího nepouštěli do svých bytů nebo domů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.