Muž utekl od vzníceného automobilu, vyšlo najevo, že má zákaz řízení

Novopačtí policisté v těchto dnech sdělili podezření třicetiletému muži z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Ten měl v průběhu měsíce února letošního roku v okrese Jičín ve dvou případech řídit osobní motorové vozidlo Golf Variant i přesto, že má z rozhodnutí Okresního soudu v Jičíně do října roku 2018 vysloven zákaz řízení. Ve druhém případě došlo vlivem technické závady k samovznícení uvedeného automobilu v obci Konecchlumí. Provinilec od hořícího vozidla z důvodu prozrazení utekl a následně policistům oznámil jeho odcizení z místa jeho bydliště.

Případ v současné době šetří policisté z obvodního oddělení Nová Paka ve zkráceném přípravném řízení, kdy muži za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání v případě prokázání viny hrozí až dva roky odnětí svobody.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.