Muž usedl za volant posilněn alkoholem, nadýchal přes 2 promile

(Aktualizováno před )

Policisté oddělení hlídkové služby prováděli v rámci výkonu služby kontrolní činnost na pozemních komunikacích v Kladně. Dne 27. října 2018 před půlnocí zastavili ve Vítězné ulici í osobní vozidlo značky Audi jedoucí ve směru do ulice ČSA. Policisté řidiče vyzvali k předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel. Na základě dokladů bylo zjištěno, že řidičem je čtyřiadvacetiletý cizí státní příslušník, který u sebe neměl řidičský průkaz. Řidič byl dále vyzván k provedení dechové zkoušky, čemuž vyhověl a naměřená hodnota při dechové zkoušce byla s pozitivním výsledkem 2,34 promile alkoholu v dechu. Případ je prošetřován jako podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který pachateli hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši 1 rok.

Na linku 158 byla v odpoledních hodinách oznámena dopravní nehoda v obci Blevice na Kladensku, od které řidič utekl. Na místo dopravní nehody vyjeli policisté obvodního oddělení Kladno venkov, kteří následně podezřelého řidiče vypátrali a vyzvali ho k testu na drogy, který byl pozitivní na omamné a psychotropní látky. Šestatřicetiletý řidič cizí státní příslušnosti se poté dobrovolně podrobil i lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu v kladenské nemocnici. Policisté nyní případ prošetřují jako podezření z trestného činu ohrožením pod vlivem návykové látky a podezřelému pachateli za tento skutek hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši na 3 roky.

Dne 26. října 2018 policisté zahájili trestní stíhání proti dvaadvacetiletému muži z okresu Louny, který v červnu letošního roku ve Slaném v Netovické ulici byl kontrolován policejní hlídkou ve vozidlo VW Golf. Při podrobení testu na drogy byla zjištěna přítomnost návykových látek na cannabis. Nyní je muž za tento skutek obviněn z trestného činu ohrožením pod vlivem návykové látky.

Z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí je nyní podezřelý třicetiletý muž z Kladna, který byl policisty obvodního oddělení Kladno Kročehlavy kontrolován dne 27. října 2018 na pozemní komunikaci v ulici Unhošťská v Kladně. Řidič osobního vozidla značky Honda usedl za volant, ačkoliv má MM Kladna vysloven zákaz řízení motorových vozidel do května 2019. Policisté řidiče dále vyzvali k testu na drogy, což odmítl. Za tento trestný čin hrozí pachateli trest odnětí svobody ve výši 2 roky.

Policie neustále upozorňuje řidiče, že alkohol a ani jiné návykové látky za volant nepatří. Jízda pod vlivem těchto návykových látek je velmi riskantní a nebezpečná. Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz