Search
Close this search box.

Muž utýral štěně. Půjde na rok do vězení

Pražský městský soud dnes zamítl odvolání Jana Kořalky, který vloni v březnu jedno štěně utýral a druhému způsobil trvalé následky. Potvrdil mu trest odnětí svobody v trvání jednoho roku.

Jan Kořalka vloni v březnu nechal štěně své bývalé přítelkyně ve vaně se studenou vodou, ve které se podchladilo a poté utonulo. Do koupelny se Kořalka vrátil, až když byl pes mrtvý.„Věděl, že pes – štěně se v hluboké studené vodě rychle podchladí, vysílí, a tedy utone, přičemž z celé události pořídil mobilním telefonem fotografie, které postupně zaslal své přítelkyni na mobil,“ stojí v rozsudku.
Za pár týdnů se Kořalka dopustil opět trestného jednání na zvířeti. Další štěně za údajnou neposlušnost potrestal mrštěním do vany, čímž mu způsobil tříštivou zlomeninu stehenní kosti levé zadní nohy. I když se štěně podrobilo operaci, stejně mu už zůstaly trvalé následky. Veterinář při rentgenu navíc zjistil, že štěně má starší neléčenou zlomeninu.

Odsouzený si je vědom svých činů, avšak podotýká, že to neudělal úmyslně. Žádá o zmírnění trestu na podmíněný.

Soud ho odsoudil k nepodmíněnému trestu i z toho důvodu, že v době spáchání trestného činu byl podmínce za jiný trestný čin. Své matce sebral platební kartu a vybíral z ní peníze. Navíc musí zaplatit bývalé přítelkyni 10 tisíc korun za způsobenou nemajetkovou újmu.
Kořalkovi hrozilo odnětí svobody od šesti měsíců do tří let.

Kořalka byl navíc už v minulosti desetkrát soudně trestán, např. za úvěrové podvody, výtržnictví či ohrožení mravnosti.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient