Search
Close this search box.

Muž strhnul ženám z krku klenoty a utekl

Policisté z místního oddělení Nové Město pátrají po neznámém muži, který hned ve dvou případech okradl ženy o jejich klenoty.

Prvního skutku se neznámý muž dopustil v Apolinářské ulici. Tam nejprve oslovil náhodnou kolemjdoucí, které se na oko doptával na cestu. Při tom se rozhlížel a zjišťoval, zda je „čistý vzduch“. Jakmile si byl jist, že v blízkosti není nikdo, kdo by ženě přispěchal na pomoc, zaútočil. Z ničeho nic strhl poškozené z krku brož v hodnotě několika tisíc korun, se kterou se dal následně z místa události na útěk. Vyvstalá situace byla natolik překvapivá, že se poškozená nezmohla vůbec na nic, tedy ani se bránit a ani například volat o pomoc.

Podruhé se téměř stejného jednání dopustil stejný muž na Ostrčilově náměstí. Tentokrát ale celou situaci o poznání urychlil. Už se totiž nezdržoval tím, tvářit se jako zbloudilec. Prostě jednoduše přistoupil k poškozené, která stála na zastávce MHD, a strhl jí z krku zlatý řetízek. S tím si to namířil do nedalekých prostor stanice metra Karlovo náměstí.

V obou případech si muž přisvojil šperky v celkové hodnotě téměř dvacet tisíc korun. Proto policisté případ prošetřují pro podezření z trestného činu krádež, za což muži v případě jeho vypátrání a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Nejen ve vestibulu metra zachytily dotyčného bezpečnostní kamery. Díky tomu policisté vědí, po kom pátrají, avšak ztotožnit a najít tohoto nenechavce se policistům zatím nepodařilo.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient