Muž srazil na přechodu dívku na koloběžce

Ve středu 29. srpna večer došlo v ulici Brněnská k dopravní nehodě. Na přechodu pro chodce srazil řidič mercedesu mladou dívku na koloběžce. Jde o přechod řízený světelným signalizačním zařízením a dle svědků nehody měl řidič tzv. červenou, zatímco pro chodce svítil signál udávající volno. Při střetu došlo k těžkému poranění jedenadvacetileté dívky, kterou záchranáři převezli do nemocnice. Mladá žena jedoucí na koloběžce měla bohužel na uších sluchátka. I když přilba není v jejím věku povinná, při jízdě na kole i koloběžce je určitě vhodná a doporučujeme ji používat. Prokazatelně zmírňuje následky dopravních nehod. U osmašedesátiletého řidiče provedli policisté dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Okolnosti nehody a míra zavinění zůstávají v šetření vyškovských dopravních policistů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.