Muž spáchal pojišťovací podvod, vystavil si falešnou smlouvu

Policisté z oddělení hospodářské kriminality prověřovali pojistný podvod. Usnesení o zahájení trestního stíhání převzal pětačtyřicetiletý muž z Klatov, který byl obviněn z přečinu pojistný podvod. Muž dne 11. ledna 2017 oznámil škodnou událost a uplatnil na pojišťovací společnosti náhradu, kdy bylo vyplaceno 9 089,52 Kč na opravu telefonního přístroje v servisu. Muž chtěl získat pojistné plnění z pojištění při poškození mobilního telefonu, které uzavřela žena z Klatovska v měsíci lednu 2016. Na žádost pojistitele muž předložil písemný doklad o nabytí telefonního přístroje do vlastnictví, prostřednictvím darovací smlouvy z měsíce listopadu 2016, kterou si však vytvořil i sám podepsal, bez vědomí uvedené ženy.

V uvedeném případě se jednalo o padělanou, neplatnou smlouvu s nepravdivými údaji a na jejímž podkladě muž žádal plnění z pojištění.

Podle trestního zákoníku, kdo uvede nepravdivé nebo hrubě zkreslené údaje nebo podstatné údaje zamlčí při uplatnění práva na plnění z pojištění nebo jiné obdobné plnění, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.