Search
Close this search box.

Muž si objednal papouška přes internet, stal se obětí podvodu

Berounští policisté řeší další případ podvodného jednání na internetu. Poškozený muž si v době od dne 17. 3. 2018 do dne 19. 3. 2018 na internetovém portálu objednal na základě inzerátu nabízeného papouška Žako kongo za částku 6.000,-Kč. Papouška nabízela osoba pod jménem „henriettaP“, která po projevení zájmu komunikovala pod jménem Anezka Denis prostřednictvím e-mailu. Prodávající po komunikaci s kupujícím údajně předal papouška přepravní společnosti a poté došlo k zaslání peněz na účet.

Poškozený odeslal částku 6.400,-Kč, na adresu USA Maryland. Po zaplacení této částky začala společnost bez jakéhokoliv potvrzení požadovat další náklady na přepravu a stravu pro papouška. V okamžiku, kdy poškozený odmítl další peníze odeslat a upozornil, že se obrátí na policii, přestal přepravce i prodávající komunikovat. Do současné doby muž objednaného ptáka neobdržel a celou věc oznámil policistům.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient