Muž si objednal iPhone, místo něj mu přišly kovové podložky

Policisté z Karlštejna řeší případ podvodného jednání prostřednictvím internetové nabídky a prodeje zboží. Poškozený muž si na internetovém portálu bazoš.cz nalezl inzerát, kde prodávající nabízel mobilní telefon iPhone 8 64GB za 10 000,- Kč. Prodejce s poškozeným komunikoval formou e-mailu, a když muž obdržel balík se zbožím, které si objednal a rozbalil jej, zjistil, že místo mobilního telefonu je v balíku pouze sedm kusů kovových podložek. Balík byl zaslán na dobírku, kdy poškozený předal poštovnímu doručovateli částku 10 000,- Kč. Po zjištění, že se jedná o podvod, kontaktoval poškozený Českou poštu, kde dobírku reklamoval.

Policisté varují před nákupy zboží přes internet, lidé by si měli vždy ověřit věrohodnost prodávajícího a úplně nejlépe nakupovat u ověřených obchodníků. S blížícím se časem vánoc, se mohou tímto způsobem lidé stát velice snadno obětí podvodníků.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.