Muž se ze žalu opil, skončil na záchytce

Devětadvacetiletý muž těžce nesl odjezd své partnerky na dovolenou a od stesku si chtěl ulevit alkoholem. To alespoň řekl hlídce, která ho uviděla v pondělí odpoledne vrávorat poblíž rušné Táborské ulice. Protože opakovaně vstupoval do vozovky a svoje pohyby nedokázal příliš kontrolovat, hlídka se ho rozhodla odvést na chodník. Během dechové zkoušky se choval agresivně a strážníky od sebe odstrkoval. Když se na displeji objevila hodnota 3,19 promile, z místa se snažil odejít, a to i přesto, že ho hlídka vyzvala, aby počkal na sanitku. Protože nedbal ani na opakovanou výzvou, skončil v poutech. Hlídka také asistovala při jeho převozu na záchytnou stanici, kde ho předala do péče lékařům. Jeho chování bude řešit přestupková komise kvůli podezření z přestupku proti veřejnému pořádku a proti zákonu o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.