Search
Close this search box.

Muž se vloupal do domu, způsobil škodu 90 tisíc. Majitelé spali

Dosud neznámý pachatel včera v noci v čase od dvou hodin do sedmi ráno násilím vnikl do rodinného domu v Turnově, a to navíc v době, kdy jeho majitelé v patře spali. Pachatel se snažil do tohoto domu vniknout francouzskými dveřmi z terasy tím, že je na čtyřech místech navrtal. Přesto se mu je otevřít nepodařilo. Zkusil to tedy oknem vedoucím do obytné místnosti. U tohoto okna navrtal rám v okolí kliky, okno otevřel a vnikl dovnitř. Dům, kde měl již volný pohyb, prohledal, a odcizil tři notebooky, pět externích disků, třicet flash disků, finanční hotovost a dalekohled. Z domu už odešel francouzskými dveřmi na verandu, přičemž ukradený dalekohled zanechal na zahradě. Svým jednáním neznámý pachatel způsobil škodu ve výši 90.000,- Kč.

Celý případ nyní šetří policisté z Obvodního oddělení v Turnově, kteří již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci, za jejichž spáchání hrozí pachateli v případě dopadení trest odnětí svobody až na pět let, a to především s ohledem na výši způsobené škody.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient