Search
Close this search box.

Muž se potopil pro model letadla. Už se nevynořil

Prázdniny už jsou dávno za námi, avšak neštěstí, která jsou s nimi spojená, dále přetrvávají. Patří mezi ně i utonutí, ke kterému včera došlo v Brněnské přehradě.
„Zhruba pětašedesátiletý muž si plaval pro model letadla, ale zmizel pod hladinou,“ popsal mluvčí krajských hasičů Petr Příkaský.
Složky integrovaného záchranného systému (zdravotníci, policisté a hasiči) se tak včera sjely na zmiňované místo kvůli záchraně muže, který zmizel pod vodou. Nešťastníka našli, ale oživit ho se už nepodařilo. „Pokusy o oživení pacienta byly bohužel marné, přes veškerou snahu se zdravotníkům nepodařilo obnovit životní funkce, muž zemřel,“ uvedla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová. Přesto podotkla, že je nutné poděkovat složkám integrovaného záchranného systému, které se podílely na hledání a oživování muže, i svědkům události, kteří se snažili pomoci.

K utonutí strašího muže v Brněnské přehradě došlo i v loňském roce. Shodou okolností zrovna na přehradě probíhal výcvik záchranářů, kteří tak muže dokázali rychle vytáhnout, přesto veškerá snaha o jeho oživení byla marná.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient