Muž se o svou sestru nestaral, její sirotčí důchod si ale nechával

Velmi nehezky se zachoval ke své sestře čtyřiatřicetiletý muž z Bučovicka. Za svou nyní již osmnáctiletou sestru pobíral po smrti jejich otce tzv. sirotčí důchod. Tehdy nezletilou dívku mu soud před dvěma lety svěřil do péče s tím, že bude s penězi nakládat v její prospěch. Sestra ale skončila s jeho souhlasem od loňského listopadu v dětském domově a on od té doby užívá její sirotčí důchod pro svou potřebu. Bučovičtí policisté nyní případ prověřují pro trestný čin zpronevěry. V této chvíli se jedná o částku dosahující téměř šedesáti tisíc korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak