Muž se chtěl pomstít policistům za dopravní kontrolu a obvinil je z krádeže

Pravděpodobně pomstít policistům se chtěl za silniční kontrolu osmadvacetiletý muž z Větřní. Na obvodním oddělení policie totiž podal trestní oznámení, kde uvedl, že jej tři policisté při silniční kontrole v polovině července roku 2017 okradli o 5 500 korun. Peníze mu měli vzít z vozidla a na obvodním oddělení se k němu měli opakovaně hrubě chovat. Muž byl podezřelý z maření výkonu úředního rozhodnutí.

Takto nařknuté policisty z Obvodního oddělení Suché Vrbné na základě podaného oznámení prověřoval odbor vnitřní kontroly a také Generální inspekce bezpečnostních sborů. Pokud by se tvrzení muže prokázala, policisté by byli trestně stíháni a pravděpodobně propuštěni. Muž, který policisty takto nařkl, si této skutečnosti musel být vědom, ale byl také v rámci svého oznámení poučen o své odpovědnosti, pokud vědomě uvede nepravdivé údaje.

Šetření kontrolních orgánů a také kamerové záznamy prokázaly, že muž nemluví pravdu. Policisté se ničeho nezákonného nedopustili a on sám je nyní vyšetřovatelem stíhán pro podezření z křivého obvinění. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody v délce dvou až osmi let.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.